مدیر کل بی‌بی‌سی به پرسش‌ها درباره ماجرای رسوایی جنسی سویل پاسخ داد

جرج انتویسل، مدیرکل بی‌بی‌سی در مقابل کمیته فرهنگی پارلمان بریتانیا از عملکرد این رسانه در ماجرای رسوایی جنسی جیمی سویل، مجری سابق رادیو و تلویزیون بی‌بی‌سی دفاع کرد، اما پذیرفت که این ماجرا سوالاتی را در ارتباط با اعتماد به این رسانه مطرح کرده است.

آقای انتویسل گفت از زمانی که این اتهامات "بسیار بسیار سنگین" مطرح شده، "ما تا حد زیادی آن چه را که لازم بوده انجام دادیم."

آقای انتویسل در مقابل کمیته پارلمان با این سوال اصلی روبرو بود که چرا گزارشی که حدود یک سال پیش، اندکی بعد از مرگ جیمی سویل، توسط برنامه نیوزنایت بی‌بی‌سی تهیه شد و در آن به اتهامات سوء رفتار جنسی او با نوجوانان کم سن و سال پرداخته می‌شد، از برنامه پخش کنار گذاشته شد.

این گزارش در آن زمان توسط پیتر ریپن، سردبیر برنامه "به دلایل حرفه‌ای و بر اساس معیارهای خبری" کنار گذاشته شد. اما سه هفته پیش شبکه آی‌تی‌وی گزارشی تحقیقی در مورد اتهامات مربوط به رفتارهای جیمی سویل پخش کرد که بعد از آن سوالات و اتهامات بسیاری در این مورد مطرح شد و عملکرد بی‌بی‌سی مورد سوال قرار گرفت.

روز دوشنبه بی‌بی‌سی اعلام کرد که آقای ریپن، سردبیر نیوزنایت کناره گیری‌ کرده و در برنامه پانورامای بی‌بی‌سی که دوشنبه شب پخش شد یکی از تهیه‌کنندگان نیوزنایت گفت که در همان زمان هشدار داده بود که کنار گذاشتن گزارش مربوط به جیمی سویل، بی‌بی‌سی را در معرض اتهام مخفی‌کاری قرار خواهد داد.

برنامه انتقادی پانوراما سوالاتی را درباره کنار گذاشتن این گزارش در آستانه پخش برنامه ای که بی‌بی‌سی در کریسمس سال گذشته برای بزرگداشت جیمی سویل تدارک دیده بود، مطرح کرد و عملکرد بی‌بی‌سی از زمان علنی شدن اتهامات وارد به آقای سویل از سه هفته پیش تا کنون را زیر سوال برد.

'مایه تاسف و شرمساری'

جورج انتویسل در مقابل کمیته پارلمان و در پاسخ به سوالات صریح نمایندگان گفت بعد از دیدن برنامه پانوراما به این نتیجه رسیده که تحقیقات نیوزنایت درباره اتهامات منتسب به جیمی سویل باید ادامه پیدا می‌کرده است.

مدیر کل بی‌بی‌سی در پاسخ به این سوال که آیا نیوزنایت برای حذف گزارش خود از سوی مدیریت بی‌بی‌سی تحت فشار بوده گفت که از آقای ریپن (سردبیر نیوزنایت) درباره مکالماتی که با مدیران ارشد خود داشته سوالی نکرده است.

آقای انتویسل گفت توضیحات آقای ریپن درباره دلایل حذف گزارش نیوزنایت که پیشتر در وبلاگ سردبیران بی‌بی‌سی منتشر شده بود، دقیق نبوده و این موضوع را 'مایه تاسف و شرمساری' دانست.

بی‌بی‌سی روز دوشنبه ۲۲ اکتبر، بیانیه‌ای را در تصحیح اظهارات پیتر ریپن منتشر کرد.

آقای انتویسل به اعضای کمیته فرهنگی پارلمان بریتانیا گفت که پخش برنامه پانوراما (در انتقاد از عملکرد بی‌بی‌سی) بیش از آن که "نشانه هرج و مرج" در بی‌بی‌سی باشد نشان از "سلامت" در استقلال روزنامه نگاری این سازمان به عنوان یک رسانه دارد، چون "ظرفیت های این رسانه را در تحقیقات درباره خود" نشان می دهد. او گفت که هیچ سازمان دیگری در دنیا چنین کاری نمی‌کند.

جیمی سویل، مجری قدیمی رادیو و تلویزیون بی‌بی‌سی بود که یک سال پیش در سن ۸۴ سالگی درگذشت. او در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میلادی بسیار مشهور بود و پلیس می‌گوید که ممکن است در طول ۴۰ سال به افراد زیادی، از جمله دختران کم سن و سال، آزار جنسی رسانده باشد که در مواردی این کار در ساختمان های بی‌بی‌سی انجام شده است.

مدیر کل بی‌بی‌سی گفت که در گذشته "مشکلات فرهنگی گسترده‌تری" در بی‌بی‌سی وجود داشته که به جیمی سویل اجازه سوء رفتار جنسی داده است.

به گفته آقای انتویسل، بی‌بی‌سی در حال حاضر حدود ده مورد 'اتهامات جدی' در ارتباط با کارکنان خود در گذشته و حال را بررسی می کند.

بی‌بی‌سی دو رشته تحقیقات نیز در مورد موضوع سوء رفتار جنسی و نحوه برخورد بی‌بی‌سی با آن ترتیب داده است.

یکی از این تحقیقات که توسط نیک پولارد، رئیس سابق شبکه اسکای رهبری می‌شود، در این مورد است که چرا گزارش مربوط به ادعاها علیه سویل در نیوزنایت پخش نشد. انتظار می‌رود که نتیجه این تحقیق در ماه دسامبر منتشر شود.

دومین تحقیق را قاضی جنت اسمیث رهبری می کند و موضوع آن فرهنگ سازمانی بی‌بی‌سی در سال هایی است که سویل در آن کار می کرد. نتیجه این تحقیق قرار است در بهار سال ۲۰۱۳ آماده شود.

 

 

 

 


آدرس ایمیل خود را وارد کنید

 

مطالب مرتبط

Place Ad Code Here آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید

فرم ثبت نظر

ثیت نظر شما

0
  • No comments found
محاسبه BMI
محاسبه WHR
محاسبه وزن مناسب
آزمون ارزیابی اعتماد بنفس
آزمون رست Rast برای ارزیابی توانی بی هوازی
جدول میزان ویتامین های موجود در مواد غذایی مختلف
پرسشنامه و آزمون آنلاین تعیین سطح اضطراب
تست آنلاین اعتیاد به مواد غذایی در 60 ثانیه
تست آنلاین ارزیابی سطح افسردگی بک
سن بیولوژیکی خود را محاسبه نمائید
خودتان را تست کنید:تست عضلات شکم-حرکت در یک دقیقه
نرم افزار آنلاین محاسبات سلامتی و تیپ بدنی
محاسبه یک تکرار بیشینه 1rm
محاسبه گر شدت تمرین برای کاهش وزن
محاسبه آنلاین انرژی موجود در مواد غذایی
محاسبه انرژی میوه ها و سبزیجات
تعیین ضربان قلب بیشینه
تعیین حداکثر اکسیژن مصرفی - VO2max
تعیین ضربان قلب بیشینه
سن بدن یا سن فیستنس شما چند است
نرم افزار سلامت
 چند سانت دور کمر خود را کم کنیم؟
برنامه بدنسازی ویژه - حجم و قدرت
جدول چینی تعیین جنسیت نوزاد (محاسبه گر)
آیا شما میتوانید یک برنامه تمرینی را آغاز نمائید؟
محاسبه میزان چربی سوزانده شده در تمرین
آزمایشگاه آنلاین فیزیولوژی ورزشی
محاسبه گر وزن نرمال دوران بارداری
محاسبه گر بدنسازی
خودتان را تست کنید:شما جغد هستید یا گنجشک؟
محاسبه گر آنلاین درصد چربی
محاسبه وزن مناسب برای مردان وزنان

 ISSN: ‪2322-5335

نظرات ارسالی

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
با سلام.به مدیریت محترم سایت .منم مث محبوب جون متشکرم از...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
عسل جونم سلام. عزیزم شما الان 23 ساله ای.اما گفتی میخوام 9...

پخش زنده بمباران سطح ماه توسط ناس...
عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییی هستی andممن...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
سلام به خانمی جونم عزیزم من ۱ ماه پیش رفتم دکتر بهش گفتم...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
سلام روناک جونم مرسی عزیزم لطف کردی.من که رفتم تو سایتش ...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
سلام سلام به شما عزیزان محبوب جونم رزا جون و خانمی خیلی ...