علي دايي: پرسپوليس خانه علي كريمي است

سرمربي جديد تيم فوتبال پرسپوليس با خونسردي و اعتماد به نفس خاصي از موفقيت تيمش سخن مي گويد و ضمن اطمينان به كسب نتايج مطلوب سعي مي كند حرفي نزند كه حاشيه ساز شود. نكته مهم اين است كه علي دايي در پاسخ به هيچ سوالي سعي در بهانه جويي احتمالي ندارد و حتي صراحتا مي گويد: به تنها چيزي كه فكر نمي كنم ناكامي است و براي نتيجه نگرفتن احتمالي هم دنبال رديف كردن بهانه نيستم.

به گزارش ايسنا؛ علي دايي در گفت‌وگو با سايت گل از علي كريمي و آينده پرسپوليس و برنامه‌هايش براي موفقيت اين تيم سخن گفته است كه مشروح اين گفت‌وگو به شرح ذيل است:

- از وضعيت كنوني تيم پرسپوليس شروع كنيم، اوضاع راضي كننده است؟

خدا را شكر بچه‌ها تمرينات خيلي خوب را انجام مي‌دهند. آنها از همه نظر روز به روز بهتر مي شوند و با انگيزه هاي بسيار بالايي كار مي كنند. فعلا كه همه چيز خوب است و سر جاي خودش.

- ولي آسيب ديدگي مهره هاي كليدي و تاثيرگذاري مثل كريم باقري، شيث رضايي و حتي مجتبي زارعي و مهدي شيري به طور حتم توان تيم را كاهش خواهد داد، نگران اين مساله نيستيد؟

همه بچه هاي تيم مهره هاي كليدي و خوبي هستند. در واقع بقيه بايد تلاش خودشان را بيشتر كنند تا غيبت نفراتي كه اسم برديد كمتر احساس شود.

- كريم باقري و شيث رضايي به طور حتم در دو، سه بازي بعدي هم غايب خواهند بود. اين اتفاق را به حساب بدشانسي خودتان مي گذاريد؟

من همه چيز را از اين ديد نگاه مي كنم كه خواست خدا بوده. حالا هم كه اين نفرات خوب را نداريم بايد به فكر آماده سازي تيم بدون آنها باشيم.

- به نظر مي رسد با حضور دايي حاشيه هاي تيم پرسپوليس تا حدود زيادي كم شده است چرا كه برخلاف گذشته شاهد نارضايتي نيمكت نشين ها و حتي مصاحبه بازيكنان عليه همديگر نيستيم.

ما يك خانواده هستيم و در هر خانواده‌اي اختلاف نظر و سليقه وجود دارد و يك‌سري مسائل پيش مي آيد كه بايد در داخل خانواده آن را حل و فصل كنيم. بازيكنان به حدي از بلوغ فكري رسيده‌اند كه بدانند در داخل زمين فقط يازده نفر به ميدان مي روند و ما با احتساب سه تعويض مي توانيم نهايتا از 14 نفر استفاده كنيم يا اينكه من فقط مي توانم 18 نفر را در ليست بازي قرار دهم و چند نفري بايد خارج از ليست قرار بگيرند. با اين وجود اگر بازيكني بازي نكرد دليل بر خوب بودن او نيست چرا كه ما بر حسب آمادگي نفرات، تيم حريف، سيستم و تاكتيك بازي خودمان نفرات را براي هر بازي انتخاب مي كنيم. علاوه بر اين پرسپوليس تا پايان ليگ و جام حذفي بيش از 15 بازي ديگر در پيش رو دارد و اين فرصت به همه مي رسد كه توانايي خودشان را در شرايط مسابقه به من و جامعه فوتبال نشان دهند. اگر اين تفكر در هر تيمي حاكم باشد حاشيه‌هايي كه اشاره كرديد پيش نمي آيد و من هم سعي كرده ام ضمن تاكيد بر نظم و انضباط اين موضوع را جا بيندازم. مهمتر اينكه از بازيكنان خواسته‌ام هر موضوعي كه مورد نظرشان هست را بيايند و با خود من در ميان بگذارند. ضمن اينكه با اقدامات خوب مديريت باشگاه خيلي چيزها خود به خود حل و فصل شده است.

- مثل اينكه برنامه تمرينات پرسپوليس تا 20 روز آينده را به بازيكنان اعلام كرده ايد.

همه مربيان ليگ براي من قابل احترام هستند. شايد هم خيلي از مربيان اين كار را بكنند يا روش‌هاي ديگري داشته باشند اما، من هر جا كه بودم اين مدلي كار مي كنم. در اروپا كه بودم اين برنامه‌ها خيلي كمك مي كرد تا بدانم وقت آزاد، وقت استراحت و تمرين من چه زماني است. بازيكن وقتي اين چيزها را بداند براي خودش برنامه‌ريزي مي كند و اين مي تواند به پيشرفت تيم كمك كند. من هم بر همين اساس برنامه تمرينات تيم تا بازي پيكان را كتبا به بازيكنان ابلاغ كرده ام.

- درباره وسلي برازيليا چه تصميمي گرفته ايد. صحت دارد كه مثل هوار ملامحمد خواهان بازگشت او به تيم شده ايد؟

ما همه نيروهاي خودمان را مي خواهيم. درباره وسلي هم تاكيد مي كنم كه ابتدا بايد باشگاه درباره او تصميمي بگيرد چون ظاهرا اين بازيكن دير آمده بوده و باشگاه برايش بايد تصميم انضباطي بگيرد.

- يعني اينكه شما او را مي خواهيد ولي تصميم نهايي را به باشگاه واگذار كرده ايد؟

چون بازيكن مشكلاتي داشته در اين باره باشگاه بايد تصميم بگيرد. شايد مسائلي از ديد باشگاه وجود داشته باشد كه بايد آن را لحاظ كند.

- احتمال استفاده از هوار ملامحمد در بازي بعدي وجود دارد؟

هوار بازيكن خوبي است و تا الان هم در تمرينات خوب كار كرده است. ما براي او برنامه تمريني خاصي در نظر گرفته ايم و بايد براي استفاده از او وضعيت بدني اش و همچنين ميزان هماهنگي او با بقيه بچه ها را لحاظ كنيم. علاوه بر اين مسائل او با باشگاه هم بايد بطور كامل حل و فصل شود. در مجموع فكر مي كنم او رفته‌رفته در قالب تيمي قرار مي‌گيرد.

- يكي از معضلات اصلي پرسپوليس گلزني است· با توجه به اينكه خودتان مهاجم بوده‌ايد چه برنامه‌هايي براي رفع اين مشكل داريد؟

فكر نمي كنم تيم پرسپوليس معضلي داشته باشد! ما بهترين مهاجمان ايران را داريم ولي بايد در كادر تهاجمي مشكلات را برطرف كنيم. در واقع ما از نظر نفر مشكل نداريم بلكه بايد تاكتيك‌ها و برنامه هاي تهاجمي را درست كنيم تا بتوانيم به اهدافي كه داريم برسيم.

- همه مربيان براي رسيدن به موفقيت و جا انداختن برنامه‌ها و اهداف خود نياز به زمان دارند اما با توجه به شرايط كنوني به نظر مي رسد علي دايي اجبارا از چنين فاكتوري بهره مند نباشد و در مقطع فعلي محكوم به برد است· با اين مساله كنار آمده ايد؟

هر چند كه براي جا انداختن تفكرات و برنامه هايم نياز به زمان دارم. ما بايد نتيجه بگيريم و حداكثر امتيازات را كسب كنيم تا از قافله عقب نمانيم. من هم با علم به اين موضوع و شرايط موجود هدايت تيم پرسپوليس را قبول كرده‌ام. من به اين تيم آمده ام و بايد از حيثيت پرسپوليس دفاع كرده و با كمك همه عوامل باشگاه و تيم و حمايت هواداران باعث سربلندي طرفداران اين تيم شويم· براي اين كار هم بايد هشيار باشيم و هيچ را به اما و اگر نسپاريم. من هم نه دنبال بهانه جويي هستم و نه چيز ديگري. من با توجه به شرايط موجود و بررسي همه جانبه سرمربيگري پرسپوليس را قبول كرده ام و بايد به اوضاع تيم سر و سامان داده و نتايج بهتري نسبت به گذشته كسب كنم. هر چند كه پرسپوليس تاكنون چندان بد نتيجه نگرفته.

- يعني فردا روزي نمي گوئيد تيم را من نبسته ام يا ···

نه! روي همه چيز فكر كردم و بعد هدايت پرسپوليس را قبول كردم· بازيكنان هم خوشبختانه همان چيزي هستند كه فكرش را كرده بودم· ما بايد نتايجي بگيريم كه در شان پرسپوليس باشد. اين نكته را به خوبي مي دانم كه مردم چه انتظاراتي از پرسپوليس دارند و اين انتظارات و خواسته هاي بحق آنها نيز بايد برآورده شود.

- پس مي دانيد كه صعود پرسپوليس به رده هاي بالاتر جدول بسيار سخت بوده و امكان سقوط تيم به رده هاي پائيني جدول بيشتر است؟

مگر مي شود روزي كه پيشنهاد آقاي كاشاني را شنيدم شرايط جدول را بررسي نكرده باشم؟! بله. ما بايد چند برد پياپي داشته باشيم تا به رتبه دوم جدول برسيم اما با يك باخت ممكن است چهار پله سقوط كنيم و يا دو باخت احتمال دارد سر از رده هاي ششم، هفتم جدول در بياوريم. بنده با در نظر گرفتن اين شرايط و وضعيت به پرسپوليس آمده‌ام و به تنها چيزي هم كه فكر نمي‌كنم سقوط به رده‌هاي پائين تر و رديف كردن بهانه براي نتيجه نگرفتن احتمالي است. من با چشم باز و با در نظر گرفتن موجود به پرسپوليس آمده ام و همه چيز را سبك و سنگين كرده و تاكيد مي كنم دنبال هيچ بهانه‌اي هم نيستم.

- هدف گذاري شما در ليگ و جام حذفي چگونه است؟

سعي مي كنيم در ليگ از رتبه سوم بالاتر بيائيم و در جام حذفي نيز به مقام قهرماني برسيم. ما بايد تلاش كنيم تا حداكثر امتيازات را كسب كنيم.

- ولي در گام اول دو امتياز مهم را از دست داديد تا جايي كه اگر پيكان، مقاومت و استيل آذين برنده مي شدند چند پله سقوط مي كرديد؟

نمي خواهم مساوي مقابل تيم دوم جدول را توجيه كنم اما ما مقابل ذوب آهن به خاطر اشتباه داور در پذيرش گل آفسايد حريف 2 امتياز را از دست داديم. با اين وجود اعتقاد بنده بر اين است بايد آنقدر قوي باشيم كه با يكي، دو اشتباه داور امتيازات را از دست ندهيم.

- صحت دارد كه اصرار داريد احمد ابراهيمي به عنوان سرپرست تيم پرسپوليس مشغول به كار شود؟

آقاي ابراهيمي از دوستان خوب من هستند و چون در كنفرانس مطبوعاتي حضور داشته بازي كنار من بوده اين برداشت براي رسانه ها به وجود آمده. در حالي كه طبق توافقات انتخاب اعضاي كادر فني برعهده من است و انتخاب سرپرست نيز از اختيارات باشگاه است· ضمن اينكه مشكلي هم با آقاي خوردبين ندارم.

- ظاهرا با ابقاي حسين عبدي موافقت كرده ايد و مي خواهيد يك دستيار جديد به تيم اضافه كنيد؟

در اين باره هر وقت چيزي قطعي شد اعلام خواهيم كرد. همين !

- ظاهرا علي كريمي در پاسخ به استقبال شما از حضورش در پرسپوليس گفته است شايد فصل بعد به پرسپوليس بيايم. يعني گذشته ها را فراموش كرده ايد؟

در گذشته هم مشكلي نبوده و اگر هم اتفاقاتي افتاد شايد ريشه در سوءتفاهمات داشته باشد. بازيكني مي خواهيم كه علاقه مند به پرسپوليس بوده و تاثيرگذار باشد. پس كريمي را هم مي خواهيم و ضمن اينكه پرسپوليس خانه علي كريمي است.

- و سوال آخر؟ درباره نتايج اخير تيم ملي و عملكرد قطبي چه نظري داريد؟

اصلا و ابدا درباره تيم ملي حرف نمي زنم جز اينكه بگويم از صميم قلب براي تيم ملي كشورم آرزوي موفقيت دارم.


آدرس ایمیل خود را وارد کنید

 

مطالب مرتبط

Place Ad Code Here آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید

فرم ثبت نظر

ثیت نظر شما

0
  • No comments found
محاسبه BMI
محاسبه WHR
محاسبه وزن مناسب
آزمون ارزیابی اعتماد بنفس
آزمون رست Rast برای ارزیابی توانی بی هوازی
جدول میزان ویتامین های موجود در مواد غذایی مختلف
پرسشنامه و آزمون آنلاین تعیین سطح اضطراب
تست آنلاین اعتیاد به مواد غذایی در 60 ثانیه
تست آنلاین ارزیابی سطح افسردگی بک
سن بیولوژیکی خود را محاسبه نمائید
خودتان را تست کنید:تست عضلات شکم-حرکت در یک دقیقه
نرم افزار آنلاین محاسبات سلامتی و تیپ بدنی
محاسبه یک تکرار بیشینه 1rm
محاسبه گر شدت تمرین برای کاهش وزن
محاسبه آنلاین انرژی موجود در مواد غذایی
محاسبه انرژی میوه ها و سبزیجات
تعیین ضربان قلب بیشینه
تعیین حداکثر اکسیژن مصرفی - VO2max
تعیین ضربان قلب بیشینه
سن بدن یا سن فیستنس شما چند است
نرم افزار سلامت
 چند سانت دور کمر خود را کم کنیم؟
برنامه بدنسازی ویژه - حجم و قدرت
جدول چینی تعیین جنسیت نوزاد (محاسبه گر)
آیا شما میتوانید یک برنامه تمرینی را آغاز نمائید؟
محاسبه میزان چربی سوزانده شده در تمرین
آزمایشگاه آنلاین فیزیولوژی ورزشی
محاسبه گر وزن نرمال دوران بارداری
محاسبه گر بدنسازی
خودتان را تست کنید:شما جغد هستید یا گنجشک؟
محاسبه گر آنلاین درصد چربی
محاسبه وزن مناسب برای مردان وزنان

 ISSN: ‪2322-5335

نظرات ارسالی

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
با سلام.به مدیریت محترم سایت .منم مث محبوب جون متشکرم از...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
عسل جونم سلام. عزیزم شما الان 23 ساله ای.اما گفتی میخوام 9...

پخش زنده بمباران سطح ماه توسط ناس...
عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییی هستی andممن...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
سلام به خانمی جونم عزیزم من ۱ ماه پیش رفتم دکتر بهش گفتم...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
سلام روناک جونم مرسی عزیزم لطف کردی.من که رفتم تو سایتش ...

چگونه در تعيين جنسيت جنين دلخواه...
سلام سلام به شما عزیزان محبوب جونم رزا جون و خانمی خیلی ...